2b w Palmiarni Poznańskiej

3 czerwca br. klasa 2b  była na warsztatach przyrodniczych w Palmiarni Poznańskiej w Parku Wilsona. To wyjątkowa atrakcja Wielkopolski. Tu znaleźliśmy dużo oryginalnych roślin i  dowiedzieliśmy się wiele informacji na temat odległych zakątków świata. Poczuliśmy między innymi klimat tropików i sawanny, a także w myślach przemierzaliśmy Afrykę z bohaterem naszej lektury Kazimierzem Nowakiem. Mieliśmy okazję degustować przyprawy z egzotycznych: owoców, kory drzew, kwiatów i liści poznawanych roślin, np. cukier kokosowy, cynamon, wanilia, czy kakao. W podziemiach Palmiarni ogromne akwaria zachwyciły nas kolorem  i kształtem przedziwnych, wydawało się, że bajkowych ryb. Oczywiście nie zapomnieliśmy o zakupie pamiątek z tego cudownego miejsca. Pogoda była iście wakacyjna, a więc na koniec wycieczki… relaks na pobliskim placu zabaw w parku. Niestety, wszystko co miłe szybko się kończy, szkoda bo było Ekstra!

Więcej zdjęć w Galerii i na szkolnym Fb.