Certyfikat – Szkoła Otwarta na Wielokulturowość

Jesteśmy Szkołą Otwartą na Wielokulturowość!👍😃
A to potwierdza zdobyty właśnie certyfikat, nadany przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.
Tytuł Szkoły Otwartej na Wielokulturowość zdobyliśmy, wykonując zadania w ramach ogólnopolskiego konkursu, w który zaangażowani byli wszyscy nauczyciele i uczniowie – z różnych klas i różnych krajów. Co robiliśmy?
Po pierwsze, zorganizowano szkolny konkurs geograficzny „Co kraj, to obyczaj”, w którym uczniowie wykazali się imponującą wiedzą na temat zwyczajów, kuchni oraz strojów czy tańców różnych krajów. Rozpoznawali też państwa po flagach i konturach.👍😃
Po drugie, uczniowie oddziałów przygotowawczych zaprezentowali najciekawsze miejsca ze swoich rodzinnych stron w ramach zadania „Przewodnik po świecie”.👍😃
Następnie uczniowie klas II i III z Polski i Ukrainy przygotowali lapbooki o naszym regionie. Projekt zrealizowano w formie warsztatów „Poznaj Wielkopolskę”; sporządzono kolorowe mapki, ilustracje, zgromadzono ciekawostki na temat różnych miejsc wartych odwiedzenia.
Poza tym klasy IV-VIII we współpracy z Samorządem Uczniowskim opracowały Tablice Dobrego Wychowania, w których zawarto zasady zachowania i zaskakujące ciekawostki savoir-vivre’u z różnych krajów.
Zwieńczeniem projektu był kwietniowy koncert „Wszystkie dzieci nasze są”, 👍😃🎤🧑‍🤝‍🧑🧑‍🎤w który zaangażowała się cała społeczność szkolna od najmłodszych do najstarszych klas. Na koncercie brzmiały piosenki w różnych językach, tematycznie związane z kolorami. Zdjęcia z koncertu z pewnością widzieliście w Galerii na stronie szkoły oraz na Facebooku, Instagramie i Youtubie.
Nasza aktywność została doceniona przez jury konkursu. 👍Gratulujemy zdobycia certyfikatu!👏