„Czytam sobie. Pierwsza klasa.”

Plakat akcji

Akcja  edukacyjna „Czytam sobie. Pierwsza klasa.”  w 1a powoli nabiera rozpędu. Uczniowie otrzymali od organizatora zestaw książeczek z bestsellerowej serii Wydawnictwa Egmont  na trzech poziomach zaawansowania  i  założyli klasową biblioteczkę. Jej opiekunami zostali Marysia  Bryś i Antek Galant. Książki zostały ponumerowane a każdy uczeń na pięknej, kolorowej karcie samodzielnie wykonał  (jak przystało na bibliotekę)  kartę czytelnika.

Akcję wspomaga biblioteka szkolna swoim bogatym zasobem książeczek z tej samej serii.

Dzieci pokochały książeczki dzięki  atrakcyjnemu formatowi, odpowiedniej ilości tekstu z dużymi literami, pięknym ilustracjom  a przede wszystkim  niezwykłym  tekstom znanych polskich pisarzy m.in. Rafała Witka, Justyny Bednarek, Wojciecha Widłaka, Ewy Nowak, Zofii Staneckiej, Joanny Jagiełło, Grzegorza Kasdepke,  Agnieszki Frączek , Agnieszki Tyszki oraz Joanny Papuzińskiej.

 Zaczęła się wspaniała przygoda! Można powiedzieć –  „Czytanie To Działa”J

Program ma na celu zachęcać dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy oraz wywierać pozytywny wpływ na przyszłość młodego czytelnika.

Akcja organizowana jest wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej, największą edukacyjną organizacją pozarządową w Polsce. Przy jej wsparciu nauczycielki i nauczyciele wprowadzają do szkoły metody nauczania oraz tematy, dzięki którym uczennice i uczniowie angażują się w swoją edukację i lepiej radzą sobie z wyzwaniami współczesnego świata.

Dla wielu dzieci książki otrzymane w ramach projektu „Czytam sobie. Pierwsza klasa!” będą pierwszymi własnymi i samodzielnie przeczytanymi książkami. Do akcji zgłosiło się 2000 klas z całej Polski.

Patroni: Biblioteka Narodowa, Fundacja Powszechnego Czytania, TVP ABC, Lustro Biblioteki, RYMS, Wirtualna Polska.