„Kaleka czy COOL-awy”

„Kaleka czy COOL-awy"

W ramach programu edukacyjnego Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza czyli  „Kaleka czy COOL-awy”  uczniowie naszej szkoły mieli okazję przejść oryginalne, interaktywne  szkolenie, tzw. Edu-Warsztaty, jako alternatywę dla typowych wykładów.

Uczestnicy wzięli  aktywny udział w ćwiczeniach, scenkach, poruszali  się po torach przeszkód jako osoby niepełnosprawne. Wykorzystano nowoczesne środki przekazu (m.in. filmy własnej produkcji). Były  również pokazy pracy psa serwisowego.

Goście przybliżyli niepełnosprawność i pokazali  jak podchodzić do osób z niepełnosprawnością, aby było to budujące dla obu stron. Pokazali, że niepełnosprawność to nie koniec życia, ale odmienny stan spostrzegania czy poruszania się.

Edu-Warsztaty były prezentowane na arenie międzynarodowej – otrzymały Europejską Nagrodę Obywatelską i wyróżnienie Młodzież w Działaniu.

„Kaleka czy COOL-awy"
„Kaleka czy COOL-awy”