PIŁKA RĘCZNA – MKS POZNAŃ SP10

2018/2019

#OSPR #GRAMYWRECZNA #SP10Poznań #klasysportowe #mkspoznan #poznanwspiera

Podsumowań ciąg dalszy!

Poniższa informacja jest dla nas wszystkich wisienką na torcie!

Oficjalnie potwierdzamy, że nasi tegoroczni Absolwenci Michał Orszulak i Oskar Garstka zostali powołani przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce na zgrupowanie letnie OSPR w Gdańsku, w dniach 23.07 do 02.08.2020r.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych klas sportowych zwłaszcza w takich wspaniałych chwilach. 

Gratulujemy przede wszystkim Oskarowi i Michałowi, ale również ich Rodzicom, Nauczycielom, wszystkim Trenerom, z którymi zawodnicy mieli przyjemność pracować od I klasy! Panowie, trzymamy bardzo mocno kciuki i czekamy na relacje z Gdańska.

http://ospr.edu.pl/aktualnosci/powolania-na-zgrupowania-letnie-1.html

 

Podsumowanie 3 turniejów szczypiornistów
Podsumowanie 3 turniejów szczypiornistów
Podsumowanie 3 turniejów szczypiornistów
Podsumowanie 3 turniejów szczypiornistów

Nasi młodzi szczypiorniści mają za sobą wielki tydzień z piłką ręczną! 

Tydzień rozgrywek rozpoczęli we wtorek uczniowie klasy IV b, którzy rozegrali swój pierwszy turniej w kategorii Dzieci. Po pierwszym przegranym meczu z MKS I nasi zawodnicy dzielnie walczyli z zespołem z Wągrowca, niestety przegrywając dwoma bramkami. Jak na naszych uczniów przystało nie poddali się i wygrali ostatni mecz z Pyrkami! 

Drugi dzień z piłką ręczną należał do naszych najmłodszych Szkrabów, którzy w środę okazali się troszkę bardziej gościnni niż ostatnio. Radość i uśmiechy było widać podczas każdego meczu wszystkich drużyn. Gościliśmy u nas następujące placówki: SP 80, SP 77,SP 84 oraz najmłodszą drużynę z  SP nr 9.

Tydzień zakończyliśmy turniejem klasy V b. Nasi uczniowie rozegrali 4 mecze w tym dniu. Już od samego początku nasi chłopcy nie dawali za wygraną starszym kolegom, remisując do ostatnich minut z drużyną z Buku. Niestety zabrakło niewiele do wygranej, bo tylko 2 bramki. W drugim meczu drużyna MKS II okazała się znów lepsza od nas, ale to jeszcze nie koniec emocji. W przedostatnim meczu nasi chłopcy trzymali nas w napięciu ponownie do ostatniej chwili. Po wielkiej walce na boisku wygrali dwa ostatnie mecze z WKS Grunwald SP 46. 

Już dziś zapraszamy na kolejne turnieje, które odbędą się w grudniu. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i rodzicom za wsparcie! 

Nasi uczniowie z V klasy sportowej udali się 6 listopada br. w ramach treningu do Szkoły Podstawowej nr 72. Zawodnicy rozegrali sparing z młodszą klasą 4. Był to ostatni mały sprawdzian przed kolejnymi rozgrywkami, które czekają nas już w przyszłym tygodniu. 

Trening w SP72
Trening w SP72

 

I turniej  MKS Handball Ligi Szkrabów

30.10.2018 r. Szkraby z naszej szkoły gościły u siebie swoich rówieśników. W I Turnieju  MKS Handball Ligi odwiedziły nas następujące placówki:

Szkoła Podstawowa nr 72, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 oraz Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 9.

Dla większości małych zawodników był to pierwszy poważny turniej, w którym było widać zaangażowanie, zabawę i radość na ich twarzach. Nasi młodzi uczniowie poradzili sobie znakomicie, wygrywając wszystkie mecze, choć wynik nie był najważniejszy. Dziękujemy wszystkim trenerom, zawodnikom i uczniom za przybycie i zapraszamy już w tym miesiącu na kolejny dzień pełen wrażeń.

I turniej MKS Handball Ligi Szkrabów
I turniej MKS Handball Ligi Szkrabów

 

 

Nasi młodzi szczypiorniści rozpoczęli nowy sezon ligowy. Uczniowie klasy V w piątek 26 października wyruszyli na swój pierwszy mecz ligowy w tym roku szkolnym. Po całym dniu zmagań powrócili późnym wieczorem z jedną wygraną. Niestety nie udało się pokonać starszych kolegów z Buku i Poznania. W jednym z pojedynków po wielu emocjach zabrakło dwóch goli do wygranej. Dla całej drużyny był to świetny sprawdzian w nowej kategorii wiekowej. Nabyte doświadczenie przyda się w przyszłości w kolejnych zmaganiach w tym sezonie.

Turniej klas V w Buku
Turniej klas V w Buku

2017/2018

Wielki finał już za nami!!!

W poniedziałek reprezentanci naszej Szkoły wyruszyli na ostatni w tym sezonie finał rozgrywek MKS Handball Ligi. Od samego rana na dwóch boiskach walczyły klasy IV i V. Natomiast zaraz po nich doświadczenie zdobywały Szkraby. Ostatecznie po wszystkich rozgrywkach klasy V zdobyły I miejsce, prowadząc przez całą ligę w klasyfikacji. Klasy IV utrzymały do samego końca miejsce II. Natomiast najmłodsi nasi szczypiorniści musieli uznać wyższość kolegów, ale tylko w punktacji, ponieważ udowodnili ile radości sprawia im udział w rozgrywkach i pokazali jak zwykle ogromną wolę walki. Brawa dla naszych drużyn za walkę, oddane serca na boiskach, zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej Szkoły przez cały okres rozgrywek. 

Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie,  klubowi MKS Poznań za świetnie zorganizowany cykl rozgrywek i finały. Gratulujemy pozostałym drużynom i życzymy bezpiecznych wakacji. 

 

W dniu 25.04.2018 r. uczniowie klas IV reprezentowali naszą szkołę podczas zawodów w Arenie. MKS Handball Liga już po raz trzeci rozgrywana była w kategorii klas IV. Nasi zawodnicy stoczyli walkę z trzema szkołami. W pierwszym meczu niestety ulegliśmy SP 7, przegrywając po zaciętym meczu trzema bramkami. W drugim meczu pokonaliśmy SP 8, zdobywając dużą przewagę punktową. Natomiast w ostatnim wynik do końcowych minut nie był pewny. Na szczęście nasi chłopcy dzielnie wytrwali, wygrywając trzema bramkami z Zespołem Szkolno- Przedszkolnym nr 6.
Przed nami jeszcze dwa turnieje w powyższej lidze. Aktualnie zajmujemy drugie miejsce w klasyfikacji.

 

Reprezentanci naszej szkoły awansowali do Turnieju Finałowego o Puchar Prezesa WZPR
W środę 28 lutego nasi uczniowie w barwach klubu MKS Poznań rozegrali ostatni turniej w swojej lidze. Wygrane mecze w poprzednich trzech spotkaniach dały im awans do II fazy, w której spotka się 6 najlepszych zespołów.

 

 

Mamy komplet zwycięstw w I Turnieju MKS Handball Ligii klas IV. Reprezentanci naszej szkoły rozegrali 3 mecze. Poniżej przedstawiamy wyniki spotkań :
SP 10 (16:0) SP 53 (dz)
SP 10 (13:2) SP 53 (ch)
SP 10 (17:4) ZSP 6

 

 

Drugi świetny turniej rozegrał zespół MKS II Poznań, w którego składzie znajdują się w większości uczniowie naszej szkoły.
18 grudnia chłopcy klas IV i III udali się na turniej do Środy Wielkopolskiej. Zespół rozegrał trzy mecze w tym dwa wygrane. Oprócz gospodarzy nasi zawodnicy zmierzyli się z drużyną z Konina i MKS I Poznań.

 

 

W dniu 11.12.2017r. odbył się ostatni już w tym roku IV Turniej MKS Handball Ligii Szkrabów. Zakończenie rozgrywek było bardzo emocjonującym wydarzeniem dla reprezentantów naszej szkoły. Pomimo niekorzystnego wyniku spotkania nasze Szkraby oddały całe swoje serca i siły na boisku. Wielka radość jaka towarzyszy im na zajęciach i podczas zawodów motywuje ich do dalszych działań i gry. 

W imieniu Szkrabów zapraszamy wszystkich chętnych chłopców klas 1-3 do wspólnego spędzania aktywnie czasu w szkole, uczestnicząc na naszych zajęciach i biorąc udział w turniejach.

 

IV Turniej MKS Handball Ligii Szkrabów
IV Turniej MKS Handball Ligii Szkrabów
IV Turniej MKS Handball Ligii Szkrabów
IV Turniej MKS Handball Ligii Szkrabów

23.11.2017 r. rozpoczęły się Mistrzostwa Wielkopolski w kategorii Dzieci Młodszych w piłce ręcznej. W pierwszych dwóch spotkaniach zespół MKS II rozgromił swoich rywali dużą przewagą punktową, pokazując swój potencjał, zapał do gry, nabyte umiejętności i współpracę na boisku. Natomiast w ostatnim meczu mimo wielkiej woli walki i ogromnych chęci zabrakło im odrobinę sił, aby pokonać zespół MKS I. Cała drużyna już nie może się doczekać następnych rozgrywek i emocji im towarzyszących. Bardzo dziękujemy rodzicom, kibicom oraz trenerom za wsparcie.

 
 Turniej piłki ręcznej
Turniej piłki ręcznej

20.11.2017 odbył się już III Turniej MKS Handball Ligii Szkrabów. Po ostatnich ciężkich rozgrywkach nasze Szkraby szybko się obudziły i pokazały na co je stać. Już w pierwszym meczu byliśmy blisko wygranej jednak zabrakło odrobinę szczęścia. Natomiast w kolejnych dwóch znakomicie funkcjonowała obrona i to dało wygraną. Pomimo przegranego ostatniego meczu z ciężkim rywalem chłopcy mieli wiele obron i akcji na medal.
Zapraszamy do oglądania relacji z turnieju i komentarzy drużyny.


 

 

III Turniej MKS Handball Ligii Szkrabów (1)
III Turniej MKS Handball Ligii Szkrabów (1)

30.10.2017 r.  w Szkole  Podstawowej nr 72 odbył się II Turniej MKS Handball Ligii  Szkrabów. Pomimo przegranych meczy drużyna się nie poddaje i zamierza  walczyć o kolejne punkty oraz wspaniale się bawić na następnych turniejach. Zespół nabiera coraz więcej odwagi, chęci i motywacji do dalszej pracy i zabawy na zajęciach. Dwa turnieje za nami, ale jeszcze kolejne dwa przed nami. Po pierwszych dwóch turniejach nasza szkoła zajmuje 5 miejsce. Zapraszamy do kibicowania naszym dzielnym Szkrabom na kolejnym turnieju, który odbędzie się już 20 listopada br.

 II Turniej MKS Handball Ligii Szkrabów
II Turniej MKS Handball Ligii Szkrabów

II Turniej MKS Handball Ligii Szkrabów w SP 72

 

14 października br.  uczniowie klas IV i V wzięli udział w Turnieju Piłki Ręcznej  Ruukki Handball CUP w Obornikach.    Wśród zespołów biorących udział w turnieju znalazły się: Sparta I,  Sparta II, Start Konin i Polonia Środa.  Nasza drużyna wywalczyła I miejsce,  pokonując trzy zespoły.  Oprócz nagród grupowych,  poszczególni zawodnicy otrzymali również wyróżnienia  indywidualne (Patryk Kizłyk, Kuba Krotecki ,  Gerard Kordylewski). Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz  trenerom osiągniętych miejsc i dziękujemy organizatorom za zaproszenie.  

Trener Anna Śmigowska

Turniej Piłki Ręcznej w Obornikach
Turniej Piłki Ręcznej w Obornikach

 

 

10 października br. uczniowie klas  drugich i trzecich pod opieką trenerki Ani Śmigowskiej wzięli udział w Pierwszym Turnieju MKS Handball Ligi Szkrabów w ramach Akademii Piłki Ręcznej MKS Poznań w sezonie 2017/2018. Oprócz uczniów naszej szkoły w grupie „A” w rozgrywkach brały udział zespoły: SP80, SP77 i  SP84.  Szkraby z naszej szkoły rozegrały dwa mecze: pierwszy niestety przegrany za to w drugim to przeciwnicy nie mieli szans z naszymi chłopcami  przegrywając 13:0.

Zapraszamy  do kibicowania w następnych turniejach.

 

 

 

 

2016/2017

SP 10 Poznań Mistrzem Miasta Poznania w Piłce Ręcznej Chłopców w roku szkolnym 2016/17

W pokonanym polu pozostawiliśmy ponad 30 szkół podstawowych z Poznania, które stanęły do rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny. Zdobywając pierwsze miejsce zakwalifikowaliśmy się do rozgrywek wojewódzkich, które zostaną rozegrane na przełomie marca i kwietnia. SP 10 będzie reprezentowało miasto Poznań 🙂 Poniżej nasze wyniki w drodze do końcowego triumfu:

 

SP 10 : SP 51 WYNIK 16:1

SP 10 : SP 6 WYNIK 16:5

SP 10 : SP 18 WYNIK 14:2

SP 10 : SP 64 WYNIK 23:1

SP 10 : SP 60 WYNIK 17:7

SP 10 :SP 7 WYNIK 15:7

SP 10: SP 46 WYNIK 15:4

SP 10: SP 51 WYNIK 15:3

SP 10 : SP 20 WYNIK 14:8

WYNIKI W FINALE

SP 10: SP 20 WYNIK 11:5

SP 10 : SP 7 WYNIK 10:9

SP 10 : SP 34 WYNIK 17:10

 

MISTRZOWSKI TEAM : URBANIAK KRZYSZTOF, BORKOWSKI OSKAR, JENCZMIONKA JAKUB,

ORSZULAK MICHAŁ, NOWAK BORYS,GARSTKA OSKAR, NOWACZYK KASPER, PETROL

GRACJAN, RUNOWSKI SEBASTIAN, IDZIK FILIP, JANCZYK KACPER, JASKOWSKI

MICHAŁ, SCHULZ WIKTOR, ŻMIDZIŃSKI MICHAŁ, ZAREMBA MATEUSZ, GRZEŚKOWIAK

KRYSTIAN, LEHMANN SZYMON, GRZYBEK KONRAD, KIERZKOWSKI JAKUB

 

TRENER: DROBNY TOMASZ , GĄSIOROWSKI BARTOSZ