Projekt ENEA Liga Mini Piłki Siatkowej w SP 10

25 stycznia 2023 r. o godz.10.00 na obiektach sportowych Chwiałki wystartowała kolejna edycja turniejów mini siatkówki Enea Akademia.

Uczennice naszej szkoły wystąpiły w kategoriach singli – klasy 3 i dwójek – klasy 4. W krótkich 6-minutowych spotkaniach dziewczynki miały okazję zagrać m.in. z koleżankami z  SP88, 23, Czempinia, Suchego Lasu, Śmigla, Komornik, Rogoźna, Lusowa czy Rogalina. Najmłodsze zawodniczki w naszej szkole zmęczone, ale pełne sportowych  wrażeń z pierwszych wygranych i przegranych  setów, popołudniu wróciły do domu.

Enea Akademia Sportu zmieniła  trochę profil i teraz nazywa się Enea Liga Mini Piłki Siatkowej.

Enea Liga Mini Piłki Siatkowej.

Enea Liga Mini Piłki Siatkowej to projekt skierowany do dzieci, którego zadaniem jest  wyłowienie siatkarskich talentów. W pierwszej edycji  ligi brało udział blisko 250 zespołów  z ponad 30 szkół.

Z SP nr 10 brały udział wszystkie klasy siatkarskie, czyli 37 uczennic, które utworzyły w sumie 10 zespołów. Sponsorowany przez ENEĘ projekt ma pomóc  w rozwoju profesjonalnej siatkówki na terenie Poznania i okolic. Ambasadorką Enea Liga Mini Piłki Siatkowej jest znana siatkarska Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Zajęcia w ramach projektu odbywają się na dużej sali gimnastycznej w każdy poniedziałek od.godz. 17.15 do 18.00.

Zapraszam wszystkich uczniów z klas IV- VI na spotkanie z piłką siatkową.

Sylwia Śliwowska

Terminy spotkań  w ramach Ligii Mini Piłki Siatkowej w roku szkolnym 2017/18

miejsce: sala widowiskowo-sportowa ARENA

-21/22 listopada 2017 r.

-12/13 grudnia 2017 r.

– 6/7 marca 2018r.

-10/11 kwietnia 2018 r.

23 maja 2018 r. – finał ligii

Enea Liga Mini Piłki Siatkowej.