Projekt fundacji CREO „Działamy”

9 maja br. rozpoczął się projekt rozwoju edukacji obywatelskiej fundacji CREO „Działamy”. Realizacja projektu przewidziana jest na rok szkolny 2022/2023.

Głównym celem jest  przełamywanie stereotypów i barier na temat starości i niepełnosprawności. Zajęcia zainaugurowały warsztaty na temat starości  i jej ograniczeń. Uczniowie poznali trudności, bariery, sposoby zachowania się wobec osób starszych. Dzięki praktycznemu aspektowi zajęć uczestnicy uczą się  różnych sposobów pomocy i większego zrozumienia sytuacji osób starszych. W trakcie warsztatów uczniowie poznali skafander, który  symulował starość oraz okulary dające efekty takich chorób jak: cukrzyca, jaskra, zaćma. Oglądnęli również film szkoleniowy.

Należy podkreślić, iż w projekcie bierze udział 20 uczniów z klas 4-8, uczą się być aktywnymi, uważnymi na otoczenie młodymi obywatelami i społecznikami, również w naszej społeczności lokalnej.

Brawo Wy!