Warsztaty pszczelarskie

W ubiegłym tygodniu odbyły się  w szkole  warsztaty pszczelarskie dla dzieci klas drugich.

Autorem projektu był  Mistrz pszczelarstwa Aleksander Rębacz. W czasie około godzinnych zajęć, uczniowie zaglądali do świata pszczół, mieli możliwość poznania pszczelarskiego fachu, ale także zwyczajów owadów,  zobaczyli  plastry pszczele, wnętrze pszczelego ula, wszystkie najbardziej potrzebne w pszczelarstwie narzędzia, mogli również wykonać własnoręcznie świece z wosku pszczelego oraz spróbować miodu i pyłku kwiatowego. Gwoździem zajęć  był szklany ul, w którym dzieci zobaczyły żywe owady przy pracy. Na koniec  zajęć  każdy uczestnik otrzymał pałeczkę do miodu, własnoręcznie wykonaną świecę  oraz certyfikat Przyjaciela Pszczół.

Warsztaty pszczelarskie