Wycieczka 2a do Dziekanowic i Biskupina

Wycieczka 2a do Dziekanowic i Biskupina
Wycieczka 2a 😃
Główne punkty wyprawy to Dziekanowice i Biskupin.
Najpierw uczniowie zwiedzili Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach, w którym znajduje się ok. 60 obiektów wiejskiej wsi przeniesionych tu z różnych regionów Wielkopolski z przełomu XVIII i XIX w.
Poszczególne budynki i zagrody wyposażone są w sprzęty, narzędzia i odzież, które ilustrują warunki i sposób życia rodzin utrzymujących się z pracy na roli, ale również rodzin rzemieślników.
Przeniesiono tu m.in. zagrody, chatę-karczmę, dom garncarza, kuźnię, różnego typu wiatraki, krzyż i figury przydrożne, a także kościół i kaplicę. W skansenie można obejrzeć Kościół pw. śś. Anny i Wawrzyńca z Wartkowic koło Uniejowa.
Drugim punktem był Gród w Biskupinie – stanowisko archeologiczne ze środkowej epoki brązu, od ok. XIV w. p.n.e., po wczesną epokę żelaza, czyli do ok. V w. p.n.e. leżące na Pojezierzu Gnieźnieńskim we wsi Biskupin. Odkrycie osady było jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach polskiej i europejskiej archeologii.
Dużą atrakcją dla dzieci była lekcja muzealna „Zabawy i zabawki dzieci wiejskich”.😃
Oczywiście nie obyło się bez tak ważnych punktów wyprawy jak kupowanie pamiątek, obiad i lody.😃👍
Wszyscy zadowoleni pełni wrażeń powrócili na Bosą. Wycieczka wspaniała , a „zamówiona” pogoda była przepiękna. 🌞
Więcej zdjęć w Galerii oraz na szkolnym profilu Facebooka – zapraszamy!