Wycieczka 2b do Puszczykowa i Rogalina

W słoneczny dzień we wspaniałym nastroju klasa 2b wybrała się na wycieczkę.?
Początek wyprawy to Muzeum – Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie z eksponatami przywożonymi przez znanego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera z najbardziej odległych części świata.?
W ogrodzie Kultur i Tolerancji uczniowie weszli na pokład statku Krzysztofa Kolumba Santa Marii, zobaczyli samolot (replikę) słynnego myśliwca Hawker Hurricane MK I, oraz wysłuchali ciekawostek ze starożytnego Egiptu… we wnętrzu piramidy.
Następnie uczniowie pojechali do Pałacu Raczyńskich w Rogalinie, spacerowali po pięknych ogrodach i obejrzeli pomniki przyrody – trzy dęby: Lecha, Czecha i Rusa.?
Na warsztatach w pałacu drugoklasiści wiele dowiedzieli się o herbach szlacheckich i książęcych rodzin a potem mieli okazję zaprojektować swoje.?
Na koniec odbył się klasowy piknik z duuużym śniadaniem i wieloma zabawami.?
Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni wrażeń i zakupionych pamiątek z odwiedzonych miejsc wracali do szkoły na Bosą.?
Wszyscy byli zgodni, że wycieczka była SUPER! ?
Zapraszamy do Galerii na stronę Fb na fotorelację z wycieczki!