Występ teatralny rodziców 2b

Występ rodziców 2b

27 lutego 2019 r. rodzice uczniów klasy 2 B, przybliżając tematykę „Dobrych Manier” oraz zdrowego odżywiania, zaprezentowali inscenizację wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”.

„Na straganie w dzień targowy, takie słyszy się rozmowy…”

jakże bardzo lubiany i znany, bo przekazywany z pokolenia na pokolenie jest ten doskonały w swojej prostocie wiersz Jana Brzechwy… o zwykłych, pospolitych warzywach pojawiających się codziennie na naszych stołach. Przedstawienie odbyło się 27 lutego 2019 r. Przygotowania do inscenizacji trwały od dłuższego czasu, a aktorami byli sami Rodzice uczniów klasy II B. Odtwórcy ról ćwiczyli bez wytchnienia i z uśmiechem na twarzy, stworzono ciekawą scenografię ze świeżych warzyw i owoców. Opracowano także oprawę muzyczną przedstawienia, a wszyscy występujący przywdziali barwne i pomysłowe kostiumy. Wydrukowane zostały również nietuzinkowe bilety.

Dzieci z zaciekawieniem oglądały scenki z życia warzyw w wykonaniu swoich Rodziców-aktorów. Przedstawienie było dla uczniów wielką niespodzianką i wszystkim bardzo się podobało. Na koniec widzowie zostali poczęstowani częścią scenografii, pysznymi, soczystymi jabłkami i wspólnie została odśpiewana piosenka pt. „Trzy magiczne słowa”- proszę, dziękuję i przepraszam. Owacji i radości było co niemiara.

Dziękujemy naszym wspaniałym aktorom – Rodzicom, za kreatywność i chęć zrobienia jeszcze czegoś więcej dla siebie i swoich dzieci.