„Mirabelka” czyli kiełkująca historia

We wrześniu br. Warsztaty "Mirabelka - kiełkująca historia w 100licy - czyli losy wyjątkowego drzewa".

We  wrześniu br. odbyły się w bibliotece szkolnej warsztaty „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy – czyli losy wyjątkowego drzewa”.

Zajęcia inspirowane były książką Cezarego Harasimowicza „Mirabelka”. Są też jednym z punktów harmonogramu szkolnego projektu „Rok dla  Niepodległej”.

Wydawałoby się, że losy tytułowego drzewka – mirabelki , która rosła w Warszawie naprawdę, przetrwała wojnę, getto, zagładę, stalinizm, budowę okolicznych domów dotyczy tylko stolicy. Nic mylnego!

W książce Cezarego Harasimowicza to właśnie ona opowiada o burzliwych losach historii Polski. W trakcie zajęć okazało się, że drzewa zawsze i wszędzie towarzyszyły ludziom w chwilach radości, smutku, ale też grozy.

Po warsztatach powstało nasze drzewko z odrysowanymi i  wyciętymi z papieru dłońmi uczestników, na których zapisali w środku ważne słowa dla Polski ale i dla siebie.

Drzewko będzie nam towarzyszyło aż do 11 listopada i każde chętne dziecko  po przeczytaniu książki może zawiesić  swoją „dłoń” na tzw. „drzewku pamięci”.

We  wrześniu br. Warsztaty "Mirabelka - kiełkująca historia w 100licy - czyli losy wyjątkowego drzewa".
We wrześniu br. Warsztaty „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy – czyli losy wyjątkowego drzewa”.