NPRCz 2023

Logo Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Wrzesień – październik 2023

Klub Pożeraczy Książek wspaniale rozwija swoją działalność w budynku A jak i B (tutaj akcja rozwija się wolniej , ale jednak znajduje prawdziwych miłośników czytania).

Akcja „Czytanie uskrzydla” powoli znajduje swoich zwolenników przy Bosej jak i Ściegiennego!

Z pieniędzy pozyskanych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2023 biblioteka zakupiła książki za 15 tysięcy złotych. 📚👍Codziennie na półki w obydwu budynkach trafiają ciekawe, polecane w rankingach czytelniczych, nagradzane w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, Polskiej Sekcji IBBY , a przy tym pięknie wydane pozycje. Zapraszamy📚👍

 

W kwietniu biblioteka otrzymała  dofinansowanie   po złożeniu wniosku   w ramach Priorytetu 3  „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” 2.0  na lata 2021-2025.
PRIORYTET 3: ROZWIJANIE ZAINTERESOWAŃ UCZNIÓW PRZEZ PROMOWANIE I WSPIERANIE ROZWOJU CZYTELNICTWA WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY, W ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH

Szkoła otrzymała 12000 ,-  oraz dołożyła 3000 tzw. wkładu własnego.

Wstępne konsultacje z Radą Rodziców, Samorządem Uczniowskim oraz wszystkimi Rodzicami poprzez Librusa zakończyły się ustaleniem listy książek – propozycji do zakupienia.

16 czerwca br.  po konsultacjach  z hurtownią książek w sprawie listy propozycji biblioteki ostatecznie  uzgodniłam realizację dwóch faktur.

W tygodniu od 19 czerwca nastąpi realizacja zakupu książek. Będą one dostarczone do szkoły.

 Dokonałam zakupu 534  pozycji w tym teatrzyk Kamishibai i  do niego 20 bajeczek.

Szanowni Uczniowie i Rodzice biblioteka szkolna pragnie zaprosić do wypożyczania książek w 2023/2024 roku szkolnym! A  będzie  w czym wybierać!

Przyjdź, zobacz, wypożycz i przeczytaj!

                                    Nauczyciel bibliotekarz Sławomira Kostrzewska-Sworek

 

Książki dla dzieci na stole Książki dla dzieci na stole

Książka Gabi8net Anatomii Książka Tajemniczy świat pod stopami Regały z książkami