Program OSPR – Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej

 

OSPR

 

2023/2024

 

 

🤾‍♂️🥁Nasi chłopacy z klasy sportowej pozdrawiają z Pniew, gdzie odbywa się wojewódzka konsultacja OSPR 🥁🏆
 

https://www.facebook.com/sp10poznan/posts/pfbid02EYkvg7MXoz4sKwT4STaYkexMnSjkZ2CV2Xuzxg7brWQg37A4usAdvVWzPxFDf7f5l

W dniach 8-10 marca aż 13 zawodników MKSu Poznań przebywa na konsultacji wojewódzkiej Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej w Pniewach.

Klub reprezentują:
🤾🏽‍♂️ Kosek Iwo
🤾🏽‍♂️ Ryś Wojciech
🤾🏽‍♂️ Draszkiewicz Mikołaj
🤾🏽‍♂️ Klimowicz Arkadiusz
🤾🏽‍♂️ Bartnicki Adrian
🤾🏽‍♂️ Gruszka Igor
🤾🏽‍♂️ Talarczyk Stanisław
🤾🏽‍♂️ Jankowski Adam
🤾🏽‍♂️ Komisarek Dawid
🤾🏽‍♂️ Komisarek Dominik
🤾🏽‍♂️ Kicinski Iwo
🤾🏽‍♂️ Sypniewski Kacper
🤾🏽‍♂️ Szymendera Maksymilian

 

🚍🚌Nasi zawodnicy z rocznika 2012 właśnie są w drodze z Trenerką Anią do Głuchołaz, gdzie rozpocznie się dziś zgrupowanie makroregionalne OSPR Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej i potrwa ono do jutra 🤾‍♂️🥅
🤞Powodzenia Chłopcy 🫵
*Dofinansowano ze środków budżetowych Miasto Poznań

https://www.facebook.com/sp10poznan/posts/pfbid02k9hYDXk86ffq4PzQWxpDxVX52B8ojS9Pzr1SBCAZww2d16T2Duc6X3pmcDHJanuul

 

😉👋Nasi zawodnicy mają pracowity weekend 🤾‍♂️🥅
💪😊Od piątku do niedzieli uczniowie klasy sportowej 7b o profilu piłki ręcznej, biorą udział w zgrupowaniu wojewódzkim OSPR w Pniewach 👍Gratulujemy chłopakom powołania na zgrupowanie! 🫵👏#SP10 #SP10Poznań #klasysportowe #mkspoznan #OSPR #Gramywreczna #handball #kempasport #pilkareczna #poznan #WZPR #poznanwspiera #miastopoznan #MałeSzkrabygrająwrękędlazabawy #RadaOsiedlaGórczyn

https://www.facebook.com/100057448989746/posts/pfbid0RVWZdU34ahD1PpGEL2ucCkoxqvuofBiVNovwfWgshPt3iiZXTR6cPB3bCGJjYoe7l/

 

 

 

 

 

 

https://www.facebook.com/sp10poznan/posts/pfbid02fNRZQa3hPoxMPJ2hTbQnLhDtVTxtrkiyK9r6bwDfpqEio2XXEbtQcfCPftCfKV5Ll

 

 

 

 

🤾‍♂️🥅Najlepsi zawodnicy z rocznika 2009 już dojechali na zgrupowanie @OSPR do Dzierżoniowa, gdzie będą do niedzieli reprezentować naszą szkołę i województwo 💪💪🤞
👉 Mańka Szymon
👉Pietrowski Mikołaj
👉Marach Mateusz
👉Halushka Oleksandr
Powodzenia Panowie 🤞🤞
 
 
 
 
Marzec 2023
⏳ Kolejne zgrupowanie OSPR zawodników z rocznika 2009 za nami ?‍♂️?
W Pniewach odbyło się zgrupowanie wojewódzkie Ośrodków Szkolenia w Piłce Ręcznej, w którym uczestniczyły 3 placówki z naszego województwa, które prowadzą szkolenie zawodników w klasach sportowych o profilu piłki ręcznej chłopców ??️
❗❗Nasza szkoła jest jedną z 3, które uczestniczą w projekcie OSPR.
Tym razem był to pierwszy etap zgrupowań dla uczniów klasy sportowej 8. Czekamy na dalsze powołania na zgrupowanie makroregionalne w Dzierżoniowie.
Brawo Panowie!
 
 
 
 
Kolejne testy sprawnościowe już za nami.✔️
W ramach projektu OSPR nasi uczniowie w poszczególnych miesiącach muszą wykazać się w odpowiednich próbach sprawnościowych.
Link przekierowujący na stronę Fb do relacji fotograficznej:
 
 
 
 
 
 
 
 
Wielkie gratulacje dla powołanych zawodników z zespołu Młodzika 1, którzy od czwartku do niedzieli brali udział w zgrupowaniu wojewódzkim OSPR w Wągrowcu. ???‍♂️?Jesteśmy pewni, że efekty ciężkiej pracy będziemy oglądać już na pierwszym meczu, który odbędzie się 14 października w Poznaniu.
 
 
 
 
 
W Piekarach na zgrupowaniu, w którym uczestniczą również nasi zawodnicy, umiejętnościom chłopców przygląda się Paweł Wita – koordynator krajowy OSPR #mkspoznan #OSPR #Gramywreczna #handball #kempasport #pilkareczna #poznan #WZPR #poznanwspiera #miastopoznan #summercamp2021 #piekary
 
 
 
Mamy świetną wiadomość!
Nasze klasy sportowe od 4 do 8 o profilu piłki ręcznej chłopców, otrzymały kontynuację programu OSPR
Wszystkie szczegóły znajdziecie Państwo w linku strony OSPR ?
⚠️Jest to ogromne wyróżnienie dla naszej szkoły, ponieważ oprócz nas, w Wielkopolsce jeszcze tylko dwie szkoły będą od września objęte projektem.
 
Przypominamy, że dzięki programowi, nasi uczniowie już w tym miesiącu wyruszą na zgrupowanie krajowe ❗
Trzymamy bardzo mocno kciuki ?za:
??‍♂️Borysa Gawałkiewicza 
??‍♂️Igora Dutkiewicza 
oraz za ich kolegów z Drużyny Młodzika, którzy również zostali wyróżnieni. 

https://www.facebook.com/114816161913419/posts/4419953464732979/

Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołuje na zgrupowania letnie OSPR w Piekarach k. Krakowa, w dniach 22.07 do 01.08.2021 r. naszych uczniów klas sportowych:

✔️ Borysa Gawałkiewicza

✔️ Igora Dutkiewicza 

Wielkie gratulacje dla rodziców chłopaków i Trenerów! 

W takich momentach musimy doceniać nasze klasy sportowe! 

http://ospr.edu.pl/aktualnosci/zgrupowanie-letnie-w-piekarach.html
 
#SP10Poznań #klasysportowe #mkspoznan #OSPR #Gramywreczna #handball #kempasport #pilkareczna #poznan #WZPR #poznanwspiera #miastopoznan #RadaOsiedlaGórczyn
Kolejne prezenty od OSPR już u nas!
✔️Znaczniki już zostały wykorzystane na treningach przez nasze klasy sportowe.?
@OSPR dziękujemy! ???‍♂️

 

 

#SP10Poznań #klasysportowe #ospr #mkspoznan #handball #poznanwspiera #Gramywreczna 

 

https://www.facebook.com/1109227319111439/posts/3867033533330790/

 

#SP10Poznań #klasysportowe #OSPR #mkspoznan #handball #poznanwspiera #Gramywreczna 

Kolejny prezent rozpakowany. Tym razem przeznaczony dla trenerów. Patrząc na zdjęcie nie jesteśmy jednak pewni czy tylko dla nich…  Najmłodsze Szkraby od razu zauważyły nową tablicę, która pomogła im w dodawaniu swoich cennych punktów. 

@OSPR dziękujemy! 

 

#SP10Poznań #klasysportowe #ospr #Gramywreczna #mkspoznan #poznanwspiera

Kolejne upominki rozpakowane. 

Ponownie przyjechały do nas z Ośrodków Szkolenia w Piłce Ręcznej. 

#OSPR dziękujemy! 

 

 

#SP10Poznań #klasysportowe #ospr #Gramywreczna #handball #mkspoznan #poznanwspiera

Kolejne prezenty rozpakowane przez naszych uczniów klas sportowych. Mnóstwo rollerów dotarło do naszej szkoły w bieżącym roku. Wielkie kartony wzbudziły zainteresowanie naszych młodych szczypiornistów.  

#OSPR dziękujemy! 

 

#SP10Poznań #klasysportowe #ospr #mkspoznan #Gramywreczna 

Prezent 2

W ramach współpracy naszych klas sportowych z Ośrodkami Szkolenia w Piłce Ręcznej, otrzymaliśmy kolejne zestawy sprzętu sportowego.

To jeszcze nie koniec prezentów w tym roku kalendarzowym. 

#SP10Poznań #ospr #Gramywreczna #handball #poznanwspiera #mkspoznan

Grudzień = PREZENTY 

Rozpoczynamy cykl rozpakowywania upominków. 

Nasi uczniowie klas sportowych już otworzyli swoje pierwsze niespodzianki.

Dzięki współpracy z klubem MKS Poznań, Ośrodkami Szkolenia w Piłce Ręcznej oraz Gramy w ręczną, mamy przyjemność cieszyć się z nowych paczek i przede wszystkim z ich zawartości. Wspólnie otwórzmy pierwszy prezent! 

Dziękujemy @OSPR

 

 

 

#SP10Poznań #ospr #mkspoznan #poznanwspiera #handball #Gramywreczna

https://www.facebook.com/1109227319111439/posts/3791631080871036/

 

#SP10Poznań #Gramywreczna #handball #ospr #mkspoznan #poznanwspiera 

Tydzień rozpoczęliśmy mocnym sportowym akcentem. Nasi uczniowie najstarszych klas sportowych drugi raz w tym miesiącu zostali wyróżnieni i udali się do Dopiewa  (23.11.2020)   na akcję szkoleniową OSPR/ MAKRO zachód wielkopolskie – opolskie. 

 

Powołani uczniowie:

Dutkiewicz Igor 

Gawałkiewicz Borys 

Owczarski Wiktor 

Szablikowski Kuba 

Wielkie gratulacje chłopcy i życzymy zdrowia oraz powodzenia w kolejnych powołaniach. 

 

 

 

#SP10Poznań #klasysportowe #ospr #Gramywreczna #poznanwspiera #mkspoznan #handball 

Dzisiaj w Trzcielu  odbyła  się Makroregionalna Konsultacja Startowa OSPR. Udział w niej wzięła reprezentacja województwa wielkopolskiego, w skład której powołani zostali nasi uczniowie klas sportowych 7 i 8:

Borys Gawałkiewicz ,

Igor Dutkiewicz ,

Wiktor Owczarski ,

Kuba Szablikowski .

Kolejne mecze w ramach konsultacji OSPR rozgrywane będą w przyszłym tygodniu. 

 

#SP10Poznań #klasysportowe #ospr #Gramywreczna #poznanwspiera #mkspoznan

Nasi absolwenci zakończyli zgrupowanie OSPR w Gdańsku. Mieli oni możliwość trenowania nawet pod skrzydłami trenera kadry narodowej seniorów Patryka Rombla, Dyrektora Sportowego Damiana Drobika i wielu innych, wybitnych Trenerów. 

https://www.facebook.com/1109227319111439/posts/3450092815024866/

 

#SP10Poznań #klasysportowe #ospr #mkspoznan #Gramywreczna

A w Gdańsku zgrupowania ciąg dalszy. Relacje z poszczególnych treningów campu OSPR można śledzić na Facebooku OSPR. 

 

#SP10Poznań #klasysportowe #ospr#Gramywreczna #mkspoznan #poznanwspiera

Nasi wyróżnieni zawodnicy przygotowują się indywidualnie w domu do zgrupowania OSPR. Letni camp potrwa w Gdańsku od 23.07 do 02.08.2020 r. 

Wspólnie odliczamy do wyjazdu!

Poniżej przesyłam link, w którym można zapoznać się z pełną listą powołanych zawodniczek i zawodników oraz poznać kadrę szkoleniową.

 Video_20200712203056726_by_videoshow.mp4

https://zprp.pl/archiwa/77263

Powołania na letnie zgrupowania szkoleniowe OSPR


 

https://drive.google.com/file/d/1lGlmqNkkzAiJWGCQ1dYj7PXbHSusD0ka/view 

#mkspoznan #SP10Poznań #klasysportowe #ospr #Gramywreczna #poznanwspiera 

 

Ostatni tydzień przed wakacjami to dla nas wszystkich małe podsumowanie tego co działo się w naszej szkole. Rozpoczynamy od zgrupowania OSPR, w którym udział wzięli: Michał Orszulak, Oskar Garstka i Marcin Runowski.

To dopiero początek ich przygody z piłką ręczną, ale najważniejsze, że nie koniec. Mamy nadzieję, że kolejni nasi reprezentanci również zostaną wyróżnieni w następnych latach współpracy z Ośrodkami Szkolenia w Piłce Ręcznej w Polsce i dostaną za swoją ciężką pracę wynagrodzenie w postaci powołań na zgrupowania. 

Wszystkim wyróżnionym zawodnikom serdecznie gratulujemy, a naszych uczniom życzymy dalszego rozwoju i zdrowia.

 


 

#mkspoznan #SP10Poznań #klasysportowe #ospr #Gramywreczna #poznanwspiera #zdroweposiłki 

Kończymy dziś akcję uczniów klas sportowych #zdroweposiłki. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Dietetyk za przekazaną nam wiedzę.

 Największe podziękowania należą się naszym młodym zawodnikom, którzy kolejny raz stanęli na wysokości zadania i pokazali, że bycie sportowcem wiąże się również ze zdrowym odżywianiem.

W kolejnych relacjach wracamy do treningów w domu, z których nasi uczniowie nie rezygnują. 

Kto dziś nie ma pomysłu co ugotować? W tej sprawie służą pomocą nasi uczniowie klas sportowych i pomagający im rodzice. Prezentujemy szefów kuchni: Antoni, Szymon, Mati i Bruno. Dziękujemy chłopacy za wasze zaangażowanie i życzymy wszystkim smacznego!

Dziś swoje ulubione i zdrowe dania prezentują: Mati, Bruno i Antoni. Młodzi zawodnicy wraz z rodzicami podzielili się z nami swoimi pomysłami na pełnowartościowe śniadanie, potrawę oraz przekąskę. Kolejne relacje z akcji #zdroweposiłki przed nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wraz z nowym tygodniem rozpoczynamy kolejną akcję klas sportowych #zdroweposiłki!

Dietetyk kliniczny i sportowy Pani Monika Krynicka-Gać za pośrednictwem  programu OSPR przekazała naszym uczniom podstawowe zasady zdrowego odżywiania oraz bilansowania diety. Młodzi szczypiorniści dowiedzieli się jak wzbogacać dietę, dlaczego warto przywiązywać większą uwagę do tego co jemy i jak to wpływa na wyniki sportowe. 

Po całym tygodniu otrzymanych wiadomości i przykładowych posiłków wszyscy wystartowaliśmy do kuchni. Ostrzegamy, że z kolejnymi relacjami możecie zrobić się głodni.

OSPR – Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej.
Program ten obejmuje wszystkich naszych uczniów klas sportowych, dając im możliwości dalszego rozwoju swojej pasji, zapewniając treningi indywidualne, sprzęt sportowy oraz udział w specjalistycznych zgrupowaniach. Z całej Polski łącznie objętych systemem OSPR jest 121 placówek, w tym oprócz nas tylko jeszcze jedna Szkoła Podstawowa z Poznania.
Tym bardziej jesteśmy dumni, że możemy zagwarantować naszym młodym zawodnikom udział w tak prestiżowym i najważniejszym programie piłki ręcznej w Polsce. Warto również wspomnieć, że jest to program pod patronatem Ministerstwa Sportu. W kolejnej prezentacji przedstawimy program ogólnopolski, ale tym razem dla klas I-III.

 

 

 

 

Kontynuacja programu OSPR w naszej szkole!

 

Decyzją Komisji Oceniającej OSPR nasza szkoła uzyskały możliwość kontynuacji współpracy w zakresie Projektu Ośrodków Szkolenia w Piłce Ręcznej (OSPR). Informacja jest odpowiedzią na wniosek o powierzenie realizacji zadania „Program dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży związanych ze szkoleniem młodzieży uzdolnionej sportowo w ośrodkach działających ze wsparciem jednostek samorządu terytorialnego” w okresie od 1 września 2019 do 30 czerwca 2021 r.