Mistrzowie Kodowania

Projekt Mistrzowie Kodowania – co to takiego?

Mistrzowie Kodowania to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. Obejmuje on uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski. W ramach zajęć dzieci uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch.

Koordynator projektu

mgr Sławomira Kostrzewska-Sworek

Nowy rok szkolny – nowa grupa Scratchowa!

Zaczęliśmy programowanie od CODE WEEK 2019!

CODE WEEK 2019

Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty udziału w CODE WEEK 2019.

Aktualnie przygotowujemy się do konkursu programowania w PIX2019.

2018/2019

3.12.2018 r. – grupa Scratchowa wzięła udział w Hour of Code. Zdobyliśmy certyfikaty:

Godzina kodowania 2018

Rozpoczął się kolejny rok przygody z kodowaniem w Scratchu. Od 6-21 października br. bierzemy aktywnie udział w Code Week 2018.

Karnawałowe kodowanie tańca w maseczkach 🙂

Kodowanie w karnawale

Animujemy imiona w Scratchu.

Scratch

Już od miesiąca trwają zajęcia z programowania w Scratchu. Rozpoczęliśmy zajęcia z trzecioklasistami „Rozwojem motyla”.

Code Week 2017.

W tygodniu kodowania oprócz zajęć w Scratchu kodowaliśmy na przerwie międzylekcyjnej. Efektem jest dyplom zdobyty przez szkołę.

code_week_2017-1

Dziewczynki z 3b kompletnie się „zakręciły ” na jednej z przerw kodując zabawkami z Jajek Niespodzianek.

Code Week 2017

Grudzień 2016

Świąteczne kartki w Scratchu.

Październik 2016

Wzięliśmy udział w Europejskim Code Week. Otrzymaliśmy certyfikat!

Certyfikat - Mistrzowie Kodowania

A oto nasza grupa scratchowa!

Grupa uczniów

10.10.2016

Drugi rok scratchowania – startujemy z nową drużyną!

Uczniowie przed komputerami

14.02.2016

Walentynkowe scratchowanie 🙂

Uczniowie w sali komputerowej Uczniowie w sali komputerowej Uczniowie w sali komputerowej Uczniowie w sali komputerowej

4.01.2016

„Siedmiu wspaniałych” czyli ona jedna ich sześciu – dzisiejsza grupa scratchująca w SP10. Wchodzimy w arkanoidy!
Na zdjęciu: Olek Zaus-Siwicki, Maciej Graban, Mikołaj Janik, Kuba Głowacki, Weronika Cielaszyk, Szczepan i Jacek Bzdok.

24.11.2015

Programujemy „Akwarium i rybki”

Uczniowie w sali komputerowej Uczniowie w sali komputerowej