Mistrzowie Kodowania

Projekt Mistrzowie Kodowania – co to takiego?

Mistrzowie Kodowania to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. Obejmuje on uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski. W ramach zajęć dzieci uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch.

mgr Sławomira Kostrzewska-Sworek

2020/2021

Przystąpiliśmy do Code Week 2020 – Europejskiego Tygodnia Kodowania 10-25.10.2020.

Certyfikat poświadczający pomoc pani Slawomiry Kostrzewskiej  Sworek przy zajeciach z kodowania

Dzieci przy stole z matą do kodowania

Tradycyjnie aktywnie  wzięliśmy udział w CODE WEEK 2020 – Europejskim Tygodniu Kodowania 10-25.10.2020.

Temat: Poznawanie różnych aplikacji do kodowania oraz ciekawych narzędzi TIK.

Otrzymaliśmy Certyfikat CODE WEEK EU 2020J

Bawiliśmy się na macie do kodowania, rozwiązywaliśmy Sudoku, pokonywaliśmy problemy podczas zabawy na ciekawych stronach  z programowaniem. Pokonywaliśmy trudności w Scratchu w PIXblocks. Po raz kolejny stwierdziliśmy, że:

– Programowanie to dobra zabawa!

– Programowanie to kreatywność!

Od zarania dziejów ludzkość tworzy posługując się gliną, kamieniem, cegłami, papierem i drewnem. Dziś tworzymy posługując się programowaniem.

-Programowanie daje nowe szanse!

Dzieci przy stole z matą do kodowania

Możesz znacznie więcej niż być tylko odbiorcą treści cyfrowych – programując, możesz sam stworzyć coś nowego i udostępnić to milionom ludzi. Programując, możesz wykreować strony internetowe bądź gry albo sterować komputerem lub robotem.

– Zrozumiesz świat – programując!

Coraz więcej rzeczy jest ze sobą połączonych za pomocą sieci internetowej. Mając pojęcie o tym, co się dzieje pod obudową urządzenia, możemy lepiej zrozumieć świat!

– Programowanie uczy myślenia, rozwiązywania problemów, kreatywności, myślenia analitycznego i pracy zespołowej.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny Code Week być może już w normalnej codzienności!

Koordynator Sławomira Kostrzewska-Sworek

Dziewczynki wykonujące zadania przy stole

Dzieci pozujące przy tablicy

Nowy rok szkolny – nowa grupa Scratchowa!

Zaczęliśmy programowanie od CODE WEEK 2019!

Dzieci pozujące i trzymające kartki z napisem Code Week 2019
CODE WEEK 2019

Dzieci w sali komputerowej

Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty udziału w CODE WEEK 2019.

Aktualnie przygotowujemy się do konkursu programowania w PIX2019.

2018/2019

3.12.2018 r. – grupa Scratchowa wzięła udział w Hour of Code. Zdobyliśmy certyfikaty:

Godzina kodowania 2018

Rozpoczął się kolejny rok przygody z kodowaniem w Scratchu. Od 6-21 października br. bierzemy aktywnie udział w Code Week 2018.

Karnawałowe kodowanie tańca w maseczkach 🙂

Kodowanie w karnawale

Animujemy imiona w Scratchu.

Scratch

Już od miesiąca trwają zajęcia z programowania w Scratchu. Rozpoczęliśmy zajęcia z trzecioklasistami „Rozwojem motyla”.

Code Week 2017.

W tygodniu kodowania oprócz zajęć w Scratchu kodowaliśmy na przerwie międzylekcyjnej. Efektem jest dyplom zdobyty przez szkołę.

code_week_2017-1

Dziewczynki z 3b kompletnie się „zakręciły ” na jednej z przerw kodując zabawkami z Jajek Niespodzianek.

Code Week 2017

Grudzień 2016

Świąteczne kartki w Scratchu.

Październik 2016

Wzięliśmy udział w Europejskim Code Week. Otrzymaliśmy certyfikat!

Certyfikat - Mistrzowie Kodowania

A oto nasza grupa scratchowa!

Grupa uczniów

10.10.2016

Drugi rok scratchowania – startujemy z nową drużyną!

Uczniowie przed komputerami

14.02.2016

Walentynkowe scratchowanie 🙂

Uczniowie w sali komputerowej Uczniowie w sali komputerowej Uczniowie w sali komputerowej Uczniowie w sali komputerowej

4.01.2016

„Siedmiu wspaniałych” czyli ona jedna ich sześciu – dzisiejsza grupa scratchująca w SP10. Wchodzimy w arkanoidy!
Na zdjęciu: Olek Zaus-Siwicki, Maciej Graban, Mikołaj Janik, Kuba Głowacki, Weronika Cielaszyk, Szczepan i Jacek Bzdok.

24.11.2015

Programujemy „Akwarium i rybki”

Uczniowie w sali komputerowej Uczniowie w sali komputerowej