Projekt „Poznań dla początkujących”

Tym razem w ramach projektu „Poznań dla początkujących”, dedykowanego uczniom obcokrajowcom, byliśmy na poznańskiej Starówce.

Głównymi bohaterami tego dnia stali się uczniowie klasy piątej – Liza, Palina, Mikołaj i Maksym, oraz ich młodsi koledzy i koleżanka – Mykyta, Denis, Veronika. Wszyscy oni wspaniale i odważnie odegrali swoje role w scenkach według znanych poznańskich legend na placu przed samym ratuszem, na oczach mnóstwa poznaniaków i gości miasta, a także na oczach… swoich rodziców.

Potem było jeszcze Muzeum Rogalowe, gdzie nasi młodzi aktorzy bez wahania wzięli się za przygotowanie rogali świętomarcińskich, a więc, ubijali, wałkowali, cięli ciasto, czym zasłużyli na tytuł czeladników rogalowych.

Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli w przygotowaniu wystąpienia: p. Natalii Kasiianczuk za piękne zdjęcia, p. Jadwidze Tuliszce za wspaniałe czapki kucharskie, p. Annie Stefańskiej za scenariusze scenek, rodzicom, którzy pomogli w wykonaniu rekwizytów, i Nadii Tarasevych z klasy IIc gimnazjum za pomoc przy organizacji wyjścia na Starówkę.

Iveta Rucka