I runda rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Dzieci w piłkę ręczną – kl.6

Piłka ręczna - kl.6

W roku szkolnym 2017/2018 w Wielkopolskiej Lidze Dzieci w piłce ręcznej biorą udział aż dwa zespoły naszej szkoły. Są to reprezentanci klasy piątej, uzupełnieni wyróżniającymi się zawodnikami klas czwartych (MKS III Poznań) oraz chłopcy z klas szóstych uzupełnieni zawodnikami SP72 (MKS II Poznań). Oba zespoły grały w różnych grupach.

Dla zawodników klasy szóstej ten sezon jest istotny, gdyż ostatni dla rocznika 2005 jako dzieci. Cele są inne niż w klasie piątej, przede wszystkim staramy się wykorzystać nasze możliwości zespołowe w obronie i ataku łącząc je z indywidualnymi umiejętnościami. Na turniejach najważniejsza jest dla nas skuteczna obrona, bo z tego rodzą się prostsze sytuacje bramkowe niż z ataku pozycyjnego. Staramy się grać po koronce wykorzystując szerokie ustawienie zawodników.
Rozegraliśmy trzy turnieje z zespołami Grunwaldu Poznań oraz Polonią Środa. Najwięcej emocji towarzyszyły pojedynki z lokalnym przeciwnikiem, gdyż to one decydowały o wyjściu z grupy z pierwszego miejsca, co ma przełożenie na późniejszy etap rozgrywek. W pierwszym meczu po pięknej pogoni Grunwaldu w końcówce musieliśmy uznań ich wyższość w rzutach karnych. W drugim meczu do połowy była bardzo wyrównana walka, zakończona kilkoma bramkami przewagi na naszą korzyść. Trzeci mecz miał decydować o wszystkim i chłopcy bardzo serio do niego podeszli nie dając przeciwnikowi żadnych szans. Byliśmy bardziej zdeterminowani w obronie, a mimo średniej postawy w ataku nie mieliśmy problemów, by zapisać zwycięstwo na swoim koncie. Z kolegami ze Środy Wielkopolskiej było trochę łatwiej, ale stanowili oni zespół w większości złożony z młodszych zawodników, więc nie mieli takiej siły rażenia.
Cieszymy się, że idziemy walczyć ze zwycięzcami grup, bo będzie okazja rywalizować z najlepszymi zespołami z Wielkopolski.
Skład: Bąk Ignacy, Bierła Jan, Garstka Oskar, Gromadzki Jakub, Grzegorzewicz Stanisław, Jenczmionka Jakub, Nowaczyk Kasper, Nowaczyk Oliwier, Orszulak Michał, Petrol Gracjan, Sakwa Mateusz, Spychała Jakub, Terek Michał.
Trener: Bartosz Gąsiorowski