Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Za otrzymane środki z programu w budynku szkoły przy ul. Bosej 9 zostało zamontowane nowoczesne nagłośnienie w sali gimnastycznej oraz korytarzach szkoły. Nie mamy już tradycyjnych dzwonków. Na lekcje i przerwy zapraszają dzieci piękne melodie. W celu uatrakcyjnienia zajęć dodatkowo dla wszystkich uczniów zakupiliśmy sprzęt: drukarki 3D z laptopami, mikrokontrolery, lutownice, kamery cyfrowe, mikrofony, roboty Vex.