Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego ruszył cykl językowych wydarzeń w naszej wielokulturowej szkole. 21 lutego w budynku B uczniowie pisali dyktanda w językach: angielskim, ukraińskim i rosyjskim.

Dyktando w języku rosyjskim pisali nasi uczniowie z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Poziom wiedzy i umiejętności uczestników był wyrównany i bardzo wysoki. My już znamy imię laureata i niebawem je Wam zdradzimy!

Dyktando w języku ukraińskim było wprost oblegane! Do pisania zgłosiły się 32 osoby ze wszystkich klas w budynku B, w tym Artem z Tiumieni (Rosja) i Raman z Mińska. Chłopcom, jak zresztą pozostałym uczestnikom, poszło całkiem nieźle, ale… zwycięzca może być tylko jeden. konkursu.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w budynku B odbyło się dyktando z języka polskiego dla klas 4-6. Zwycięscy dyktanda na poziomie każdej z tych klas będą mogli reprezentować szkołę na etapie rejonowym Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego.
Z przyjemnością informujemy, że najlepsze wyniki uzyskali:
wśród uczniów klas czwartych – Ksawery Brych, 4b;
wśród uczniów klas piątych – Borys Styskal, 5a;
wśród uczniów klas szóstych – Karina Krępa, 6a.
Gratulujemy!