„Motyli wolontariat”

Motyli wolontariat
Motyli wolontariat.
Każdy może pomagać. Zapewne to zdanie wielokrotnie każdy z nas słyszał.
W tym roku szkolnym SP 10 dołączyła do wolontariatu działającego przy Hospicjum Palium w Poznaniu – tzw. Motylego Wolontariatu. Spotkanie z naszymi uczniami  poprowadziła Barbara Grochal, koordynator wolontariuszy przy hospicjum Palium w Poznaniu, która opowiedziała  czym jest motyli wolontariat, ale także w jaki sposób można pomagać.

„Motyli Wolontariat” polega na wykonywaniu motyli różną techniką, które następnie przekazane zostaną osobom chcącym pomóc hospicjum, jego podopiecznym i ich rodzinom.

Pani Barbara Grochal wyjaśniła także, skąd wziął się pomysł na nazwę przedsięwzięcia. Motyl jest stworzeniem małym i delikatnym, ale potrafiącym jednocześnie zachwycić i poruszyć.

Będziemy malowali piękne motyle, które zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Hospicjum Palium w Poznaniu, a ich widok wywoła na pewno uśmiech na czyjejś twarzy.

Zapraszamy na stronę Hospicjum Palium: