Projekt „Poznań dla początkujących”

W marcu br. w naszej szkole ruszył projekt „Poznań dla początkujących”, skierowany do uczniów obcokrajowców.

Realizując go, uczniowie poznają historię i kulturę regionu, w którym niedawno zamieszkali, odwiedzają ciekawe miejsca w Poznaniu. W projekcie biorą udział przede wszystkim gimnazjaliści i siódmoklasiści, ale w niektórych wydarzeniach uczestniczą także uczniowie klas młodszych.

Pierwsze wspólne wyjście uczniów obcokrajowców ze szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych odbyło się w sobotę 17 marca. Byliśmy na Ostrowie Tumskim w interaktywnym muzeum „Brama Poznania”. W połowie kwietnia odwiedziliśmy ekspozycję w Ratuszu i wzięliśmy udział w warsztatach dotyczących średniowiecznego Poznania. Zdecydowana większość uczniów była w tych miejscach po raz pierwszy i zwiedzała je z dużym zainteresowaniem (i pożytkiem!).

Realizację projektu wsparła szkolna Rada Rodziców oraz niektóre poznańskie instytucje kultury.

Obecnie szykujemy się do kolejnych wyjść. Kolejnych relacji szukajcie  na szkolnej stronie internetowej. J