Spotkanie z Laponią

W czwartek 19 stycznia br. biblioteka szkolna gościła p. Marię Magdalenę Pocgaj.? Tym razem poetka opowiedziała o swojej przygodzie z Laponią. ?❄Spotkanie urozmaiciły przepiękne zdjęcia.? Uczniowie klas 4-8 z zainteresowaniem ?słuchali o życiu bez wody, toalety i prądu? wśród reniferów.? Renifery za każdym razem wywoływały uśmiech i głośne reakcje och!? ach!? Cudowna kraina czysta i nieskażona , pokryta śniegiem, z zorzą ??☃polarną i białymi nocami! Najważniejsze! Padł jeden z mitów o Laponii. W jej norweskiej części symbolem świąt są krasnale, ?‍?skrzaty domowe a nie św. Mikołaj! Dziękujemy p. Marii Pocgaj za przybliżenie nam tej wręcz bajkowej krainy. Niejeden zapałał chęcią odwiedzenia Laponii. ??