Warsztaty profilaktyczne w 4a

Dnia 27.11.2019 r. w klasie IV a zostały przeprowadzone warsztaty profilaktyczne pod  hasłem ,,Przemoc i agresja”. Hasłem wiodącym była agresja i te zachowania, które często jej towarzyszą.

Głównym celem było wdrożenie do działań profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa uczniów w szkole, a także zwiększenie wrażliwości na krzywdę innych, rozwijanie postaw dezaprobaty wobec sprawców przemocy, upowszechnienie zasad prawidłowej komunikacji interpersonalnej. Ważne jest by dostarczyć uczniom wiedzę o sposobach zapobiegania agresji, stworzenie jasnych reguł zwalczania zachowań agresywnych, a także utrwalenie nieagresywnych, które poprawiają w wielu przypadkach relacje koleżeńskie. Chodzi przecież o to, aby wszyscy w szkole czuli się bezpiecznie.