Wycieczka 2a oraz OP 1a i OP 1b do Puszczykowa i Rogalina

Wycieczka 2a i OP 1a oraz OP 1b

Dzisiaj klasa 2a oraz OP 1a i OP1b wybrały się na przepiękną wycieczkę.?????

Rozpoczęliśmy od Puszczykowa i Muzeum-Pracowni Literackiej  podróżnika i pisarza, a jednocześnie patrona naszej szkoły – Arkadego Fiedlera. Naszymi przewodnikami po muzeum byli synowie  pisarza : Arkady Radosław i Marek Fiedlerowie.?

Odwiedziliśmy cmentarz w Puszczykowie i zapaliliśmy znicze na grobie Arkadego Fiedlera.?

Potem pojechaliśmy do Centrum Edukacji Ekologicznej Wielkopolskiego Parku Narodowego – Muzeum Przyrodniczego WPN w Jeziorach, byłej siedziby Arthura Greisera  tzw. „kata Wielkopolski” w czasie II wojny światowej.

Kolejny przystanek to Pałac w Rogalinie wybudowany w latach 1770-1776 przez Kazimierza Raczyńskiego  pisarza koronnego, a następnie starosty generalnego Wielkopolski i marszałka nadwornego koronnego.

Pałac w Rogalinie jest Oddziałem  Muzeum Narodowego w Poznaniu. Od 2018 zespół pałacowo-parkowy posiada status pomnika historii.

Uczniowie zobaczyli niekwestionowane ikony wielkopolskiego krajobrazu – słynne dęby rogalińskie   o imionach LECH (6,33 m obwodu), CZECH (7,35 m obwodu, niestety martwy od 1992 roku) i RUS (9,15 m obwodu, aktualnie najgrubszy w rogalińskiej dąbrowie) oraz DĄB EDWARDA (6,18 m obwodu) rosnące nieopodal pałacu.?

Wycieczka dostarczyła nie tylko  wrażenia poznawcze ale i pogodowe, była ulewa, słoneczko, wichura, tańczące korowody liści, spadające kasztany … czegóż więcej trzeba!????

Wszyscy zadowoleni bezpiecznie powróciliśmy do szkoły, do niecierpliwie czekających rodziców!

Ponad 200 zdjęć na szkolnym FB, zapraszamy!

Link przekierowujący: