„Żywa” lekcja historii

Klasy 8a, 8b i 8c na „żywej”lekcji historii; w Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości”
Zapal znicz
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji edukacyjnej Zapal znicz pamięci, zorganizowanej po raz czternasty przez IPN Poznań. Akcja ma na celu przypomnienie nam i oddanie hołdu Polakom pomordowanym przez Niemców w ramach operacji Tannenberg w pierwszych miesiącach II wojny światowej.
W ramach niemieckich operacji polska inteligencja była mordowana min. w Forcie VII. Uczniowie klas ósmych, którzy aktualnie przerabiają na lekcjach historii II wojnę światową odwiedzili Muzeum Martyrologii Wielkopolan w Forcie VII, minutą ciszy uczcili pamięć pomordowanych i zapalili znicze pod ścianą śmierci.
„Jeszcze rosną drzewa, które to widziały
jeszcze ziemia pamięta kształt buta, smak krwi” Jacek Kaczmarski